250 lat teatru publicznego w Polsce
powrót do listy

Projekty

Części wspólne – wystawa wirtualna

Teatr współczesny w oświeceniowej tradycji teatru publicznego – teatr osiemnastowieczny w odniesieniu do dnia dzisiejszego

Tematy, które kryją się pod hasłami wystawy były żywe dwieście pięćdziesiąt lat temu i są żywe dzisiaj. Teatr publiczny jest bowiem nierozłącznie związany z życiem społecznym. To instytucja finansowana ze środków publicznych, czyli  wspólnych – miejsce debaty, przestrzeń dialogu ze współczesnością i przeszłością, narzędzie kształtowania wartości i postaw społecznych, narodowych, obywatelskich i artystycznych.

Wystawa jest udostępniona w internecie – cyberprzestrzeni publicznej – tak, aby każdy mógł po prostu ją zobaczyć, lecz także dlatego, żeby każdy mógł ją zorganizować u siebie: w teatrze, szkole, bibliotece, miejscu publicznym. To wystawa DIY („do it yourself”, „zrób to sam”) – zamiast tradycyjnych materiałów oferujemy do wydrukowania QR kody umożliwiające dostęp do filmów i plansze z opisami, które można nakleić w dowolnym miejscu. Wystarczy skanować kody, oglądać i dyskutować. Udostępnimy też materiały budujące rozmaite konteksty, które – jak wierzymy – pozwolą toczyć ważne rozmowy na temat teatru publicznego i jego roli. 

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.