250 lat teatru publicznego w Polsce
powrót do listy

Projekty

Teatr Publiczny. Przedstawienia

Autorski projekt historii polskiego teatru od roku 1765 do dziś – historii przedstawień i historii przedstawiania spraw publicznych. W każdej jego odsłonie przedstawienie teatralne było traktowane jako miejsce przecinania się wielu zjawisk artystycznych, a zarazem jako punkt odniesienia dla publicznych debat i zjawisk spoza teatru.

Autorami projektu realizowanego w pięciu cyklach byli:
Joanna Krakowska PRL. PRZEDSTAWIENIA
Krystyna Duniec DWUDZIESTOLECIE.PRZEDSTAWIENIA
Piotr Morawski OŚWIECENIE. PRZEDSTAWIENIA
Ewa Partyga i Agnieszka Wanicka WIEK XIX. PRZEDSTAWIENIA
Joanna Krakowska DEMOKRACJA. PRZEDSTAWIENIA

Na każdy cykl składały się wykłady prowadzone w Instytucie Teatralnym oraz filmy-montaże zrealizowane przez Ewę Hevelke, Michała Januszańca oraz autorkę/autora cyklu.

Na stronie internetowej projektu sukcesywnie powstawały i wypełniały się treścią konstelacje układające się w historię teatru publicznego w Polsce, którego 250-lecie przypada na rok 2015.

Autorkami koncepcji projektu były Dorota Buchwald (Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego) oraz Joanna Krakowska (Instytut Sztuki PAN).

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.