250 lat teatru publicznego w Polsce

Artykuły

Scenografia z ogrodu

Czy przydomowy ogród może stać się źródłem inspiracji dla teatru? Czy prawdziwe, świeże i pachnące rośliny mogą pełnić funkcję scenografii w naszym spektaklu? Czy będą to po prostu kwiaty, trawy, zioła, czy krzewy, czy też wymyślimy dla nich inne przeznaczenie? Czy, jeśli zechcemy, piętrowe malwy przemienią się w fantastyczne budowle, a kielichy tulipanów w kolorowe parasolki? Czy ta moc to efekt tajemniczych zaklęć, czy też siła naszej wyobraźni? Zapraszamy dzieci do wspólnych poszukiwań ogrodniczo-teatralnych!

Martyna Groth: teatrolożka, animatorka i edukatorka. Autorka "Słowniczka teatru lalek" dla dzieci. Pomysłodawczyni i instruktorka warsztatów "OBRAZ+RUCH", inspirowanych twórczością Franciszki i Stefana Themersonów. Inicjatorka i współautorka koncepcji audiowizualnego spektaklu "Teatr na barce. Miasto możliwe". Uczestniczka międzynarodowej wystawy World Stage Design w Cardiff.

Sebastian Sendzielski: Ogrodnik miejski, prowadzi warsztaty ogrodnicze. Współpracuje z takimi organizacjami jak Fundacja Cultureshock (projekt Graj w Zielone), Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Stowarzyszenie Artanimacje, BMW (Miasto i Ogród 2014), Fundacja Mieszadło  W 2015 roku ukończz studia podyplomowe z zakresu ziołoznawstwa na wydziale Uniwersytetu Rzeszowskiego w Weryni.

prowadzenie: Martyna Groth, Sebastian Sendzielski

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.