250 lat teatru publicznego w Polsce

Artykuły

Zabierz głos! - teatr i szkoła jako przestrzenie dla debaty publicznej

Człowiek staje się podmiotem na tą krótką chwilę, gdy zabiera głos wobec innych

Hannah Arendt.

Zapraszamy licealistów do aktywnego udziału w warsztacie-debacie, którą organizujemy wokół wirtualnej wystawy „Części wspólne. Od oświecenia do współczesności" dostępnej na stronie www.250teatr.pl, przygotowanej z okazji 250-lecia teatru publicznego.

Tematem naszej debaty będzie „spór”, a także „głos-wielogłos” młodych ludzi w sprawie współczesnego teatru i szkoły. Czym jest instytucja publiczna – teatr i szkoła – i jaką pełnimy w niej rolę? Czy mamy na coś wpływ? Czy w teatrze i w szkole jest obecny spór? Co jest jego tematem? Kto w tym sporze uczestniczy? Jakie jest w nim moje stanowisko? Jak brzmi mój głos w tej sprawie?

Zapraszamy młodzież do stworzenia manifestów, w których wyrażą się jako widzowie – pisząc o publicznym teatrze – oraz jako uczniowie – zabierając głos w sprawie publicznej szkoły.

prowadzenie: Justyna Lipko Konieczna, Justyna Sobczyk, Magdalena Szpak, Justyna Czarnota

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.